NYHEDER TIL DIG SOM PROFESSIONEL

 

NYHED HOS 
SÆTHER HAIRCARE

 

LERNBERGER STAFSING

 

Nu har Sæther Haircare distributionen af
Iles Formula!

Læs mere om produkterne og
brandet her:

NYHED fra Revlon Professional

Tag skridtet videre med dine salon behandlinger.
En ny generation af professionel, ultra effektiv og plejende tone-i-tone farve. Oplev to teknologier inden for alkalisk og sur farve: den ultimative duo til uendelige servicemuligheder.

Opdag Ocean Mist-kollektionen og nyheden Ocean Mist Volume Hair Mousse

Ocean Mist Collection er udviklet til at opbygge styrke indefra og ud, og giver tekstur og hold til håret med en følelse af brise fra havet. Beriget med naturlige vegetabilske proteiner for at give struktur samt Ocean Silk Technology for at give ekstra fugt, elasticitet og glans.

PROMISE

Et simpelt, humoristisk og ikke mindst professionelt brand udviklet af eksperter til eksperter. Dette brand er salon only!

’Livet er kedeligt uden kunst, og cool hår er hverdagskunst i sin bedste form’ – dette er kernen. ’Promise’ er et brand, der ønsker at skille sig ud ved fokus på kreativitet, gode hårprodukter, overkommelig pris og støtte til lokale frisørsaloner.

Læs mere om produkterne her.

VORES MEST POPULÆRE PRODUKTER

Mød teamet

Salgs- og Educationchef
Thomas Kjær Andersen

Tlf: +45 28357763

Mail:
thomas.andersen@saether.dk

Education koordinator
Naja Bidstrup

 

Mail:
naja.bidstrup@saether.dk

Kundeservice
Nadja Furdal-Kragh

Tlf: +45 44390818

Mail:
kundeservicepro@saether.dk

Salgskonsulent
Sjælland & øerne

Simon Gersted Kynde

Tlf: +45 40261715

Mail:
simon.kynde@saether.dk

Salgskonsulent
Fyn & Syd-Jylland

Mia Staal

Tlf: +45 20892298

Mail:
mia.staal@saether.dk

Salgskonsulent
Nordjylland

Sinne Mikkelsen

Tlf: +45 27873622

Mail:
sinne.mikkelsen@saether.dk

Salgskonsulent
Midtjylland

Michelle Nielsen

Tlf: +45 20893627

Mail:
michelle.nielsen@saether.dk